Termos obiadowy, przydtane do pracy a także na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon kosmetyczny – zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na rynku widzimy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu wymyśliło dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, zbudowane z podwójnych ścian, między którymi jest przestrzeń pustki cieplnej. Ściany są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Strata ciepła jest także redukowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która oprawiona jest osłoną odpierającą światło. Całość sprawia, że termos podtrzymuje nasze danie lub napój w wysokiej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów termosów, możemy wybierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, przykładowo, są termosy klasyczne, znane każdemu, o zwykłym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do posiłków, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są ciekawym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, to znaczy są one ,co najważniejsze, sporo większe, po drugie mają całkiem inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej różnicy.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Spędzając długie godziny w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, po szczytach górskich, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzania dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to przydatne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się nie byle jakiego posiłku, aby móc spokojnie działać przez następne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że często jest trudno zdecydować. Dużą role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon musi sporo kosztować. Ważną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i stalowe, które bez zarzutów sobie radzą. Termosy stalowe są najpopularniejsze, jako, że te ze szkła nie są tak trwałe. Kolejna kwestia jaką powinno się przemyśleć przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec wysoka temperatura. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem oraz łączony. Na wyprawę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; produkowane w ten sposób, aby pomieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wycieczkę należałoby pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu mamy gwarancje, że termos nie wysunie się nam z dłoni; na dodatek, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, jako,że nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co ciekawe, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak jedną wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż zwykłe termosy na gorące napoje, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić pełen posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz zręczne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc cieszenia się z gorącego jedzenia przez długi czas. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.