Izolacje natryskowe Bydgoszcz
2 lutego, 2021
Implanty Toruń
3 lutego, 2021

Sprzątanie biur i zakładów pracy

Czyste biuro czy innego rodzaju zakład pracy to element, na który potencjalni klienci zwracają uwagę, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na tych, co znajdą się wewnątrz budynku, najlepiej zatroszczyć się o czystość. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba sprzątająca na umowie może nie wystarczyć, z uwagi na to sporo przedsiębiorstw rozważa skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Zazwyczaj współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i zyskowne. Z uwagi na to nic zadziwiającego, że firmy sprzątające stają się o wiele bardziej znane. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają też osoby prywatne, wynajmujące do sprzątania osobistych domów czy mieszkań.

Oferty firm sprzątających

Serwis firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współpracy z firmą sprzątającą, warto szczegółowo określić w umowie, jakie czynności będą potrzebne, a poza tym w jakich dniach i godzinach będą wykonywane. Bardzo często firmy sprzątające działają już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – na przykład w handlowych galeriach. Należy również określić częstość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy w tygodniu, z kolei tam, gdzie dzień w dzień przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, powinno się pomyśleć o samych usługach. Bazowe oferty firm sprzątających to głównie odkurzanie, czyszczenie mebli i mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługi wlicza się również mycie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje też pranie wykładzin czy tapicerowanych mebli. Dostępne są też usługi okresowe, takie jak mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Dopasowanie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej powierzchni i pobliskiego terenu.

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej najlepiej zacząć od rozeznania na temat proponowanych usług, by zdobyć pewność, że będzie odpowiadała naszym potrzebom. Ponadto warto sprawdzić referencje i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nie ma problemu zawieraniem umów usługowych, zapisujących uzgodnienia między stronami. Do firm sprzątające, jakie przekonują do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o których trudno odszukać więcej informacji, trzeba podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca zatrudnia przeszkolonych pracowników, jacy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest również technika pracy. Personel powinien być zarządzany w taki sposób, by realizowanie usług odbywało porządnie i terminowo. Trzeba zwrócić uwagę też na pilnowanie harmonogramu pracowników i na dane list kontrolnych, potwierdzających czas przeprowadzanych usług. Żeby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, należy również zainteresować się środkami czystości i maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie planuje, że będzie osobiście dostarczał potrzebny sprzęt i środki czystości, powinno się dowiedzieć się, czego używa konkretna firma w swojej pracy. Zdarza się, że firmy zachęcają do współpracy, zapewniając stosowanie najwyższej klasy preparatów sprzątających, których nie można nabyć w zwyczajnym sklepie czy drogerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może stać się korzystne z dwóch fundamentalnych przyczyn. W głównej mierze takie rozwiązanie jest zazwyczaj tańsze, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Poza tym, w przypadku, kiedy nie posiadamy osoby sprzątającej, angażując fachową firmę, zabieramy taki przymus z innych pracowników, co sprawia, że mogą skoncentrować się na własnych zadaniach, jakie dają faktyczne przychody. Poza tym profesjonalne firmy sprzątają o wiele sumienniej i uważniej, a przy tym bardzo dyskretnie, jeżeli dobierzemy czas przeprowadzania czyszczenia, by nie zakłócał pracy pozostałych. T…ą metodą wnętrze miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta i nie odstrasza klientów. Co więcej firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się konieczne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), przeważnie taka wiadomość jest przekazywana do odpowiednich osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy wpływa również na zdrowie pracowników i na ich skuteczność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to też wygoda i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba kierować na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na prowadzeniu firmy.

firma sprzątająca Toruń

 

Komentarze są wyłączone.