Salon kosmetyczny – zabiegi modelujące sylwetkę

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy a także na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje całą paletę innowacyjnych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale również kształtują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, niechciane owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają ciągle ulepszone i efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, innowacyjne metody sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród nowoczesnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka dodatnio wpływa na jej wygląd i zdrowie. Najczęściej stosowane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie wyciąga zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, które zastosowuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zwykle angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i wciąga je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów odnowy oraz do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, wyciągów z roślin i witamin, które mają szczególny, pozytywny wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania nadają skórze jędrność i elastyczność oraz powstrzymują starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także zmniejszają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zniszczone komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki szczególnie ciekawią tych, którzy chcieliby pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, zwłaszcza z obszarów, które są niepodatne na aktywność fizyczną lub specjalne diety. Współczesna technologia pomogła sporządzić metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, dzięki czemu zdecydowanie prościej jest je odessać albo przesłać do wątroby, a stamtąd zazwyczaj wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają również dodatkowe korzystne efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można też pożegnać cellulit, zminimalizować blizny, zmarszczki albo rozstępy.

Istnieje wiele nowoczesnych metod formowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie wykonanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza opiera się na mrożeniu oraz niszczeniu komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na mocy ultradźwięków. Istnieją również techniki wykorzystujące iniekcję lub laser. Zzwyczaj te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej i właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują nowocześniejsze i efektywniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi i bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują innowacyjne zabiegi laserowe, które wpływają na odmienne części ciała i tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest depilacja laserowa, która eliminuje niechciane owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu część zabiegów drugoplanowo wpływa na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją również zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy zastosowaniu nici liftingujących – wstawianych w warstwy skóry, by podnosiły i utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.