Odchudzanie i redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon kosmetyczny – zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia oraz wniknie w problem i związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi oraz przemianę materii, a do tego wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele korzystnych efektów. Już po 3 wizytach u kosmetologa, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Na dodatek cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy i zmarszczki są znacznie mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki oraz ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będą pokarmy z niską zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, aby nie przemęczać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Należy też zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Mimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są również uszkodzenia i choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary także należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.