Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon
1 stycznia, 2020
nawadnianie ogrodów toruń - firma ogrodnicza
Systemy nawadniania ogrodów
1 lutego, 2021
Klimatyzacja Toruń - montaż i serwis Toruń i okolice

Klimatyzacja Toruń - montaż i serwis Toruń i okolice

Nowoczesna rekuperacja oraz klimatyzacja

Odpowiednie powietrze w domu czy w pracy, rzutuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na produktywność. Najlepsza jakość powietrza oraz przyjazna temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody oraz dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację oraz zdolność wykonywania zadań. By zapewnić sobie odpowiednie warunki z reguły decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej wyrównuje temperaturę w środku domu przynosząc nam komfort w czasie upałów. Minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie świetnie sprawdza się system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Czym jest rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zatrzymanie korzystnej temperatury w środku budynku zwłaszcza latem, kiedy walczymy z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na nastawienie idealnej temperatury wewnątrz domu, przynosząc wychłodzenie oraz cieplny komfort nie zważając na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej temperatury. W mieszkaniach i domach najczęściej stosowanymi klimatyzacjami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie oziębianie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część usuwa gorąco z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się jedynie podczas lata. Wiele klimatyzatorów może również nagrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście zimowego ogrzewania albo pozostałych systemów grzewczych, ale nadaje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei działa w wentylacji budynków. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele okoliczności, a koszty ogrzewania i chłodzenia budynków pochodzą ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla unormowania temperatury we wnętrzu mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ocieplić, do czego pobierana jest znaczna ilość energii stworzonych do tego urządzeń. Wydajnym rozwiązaniem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką techniką minimalizuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz w ten sposób oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli planujemy zakup jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza redukuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie oraz chłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką energooszczędność oraz ochronę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a także wciąż świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz budynku jest połączenie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi sumę zalet z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji z rekuperacją ma wiele widocznych zalet. Najważniejszą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz domu oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji obniżamy koszty wychładzania oraz dogrzewania mieszkania, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że możemy odizolować się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma też dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy tworzenia się grzybów i pleśni. Te wszystkie zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich poztywny wpływ na termiczny komfort znajdujący się w środku budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

http://klimatyzacja.torun.pl

Komentarze są wyłączone.