Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
28 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie wyrastały ponownie zbyt szybko oraz skuteczność, żeby metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki ciągle udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku techniki. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji odróżnia to, że usuwają nie tylko samą strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba ponawiać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać najszybciej z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie prądu stałego i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest niszczony w czasie 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosów, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może pozostawić po sobie nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad innymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.