Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy a także na wycieczkę.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem ilość kolagenu i elastyny w skórze znacznie obniża się, co oznacza, że staje się ona zwiotczała oraz ujawniają się na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak same działania przeciwstarzeniowe są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Ponadto, obecne metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, jednak są efektywnym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika opiera się na energii ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Sięgają znacznie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen pozytywnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technologia HIFU może być także stosowana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest współcześnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co pobudza ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się i jest wspaniałą metodą zmniejszania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Metoda nie ma negatywnego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii skrywa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych płynów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę oraz wyrównują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest także wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie pokazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozprowadza subtelnym masażem, co daje zamierzone i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 18 miesięcy. Co ważne może także zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z upływem lat staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to miejsc jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się zbyt ciężka, aby podtrzymać ją za pomocą nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici stosowane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zazwyczaj mają one długość około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zwykle taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie technika laserowa jest ciągle dopracowywana, jest bardziej dokładna oraz znacznie mniej oddziałuje na tkanki. Tak jak pozostałe metody, laser ma za zadanie zwiększenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Korzystnie oddziałuje też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety także mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje specjalne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, żeby osiągnąć przewidywany efekt. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy i szyi ma naprawić. Operację wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga długiego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.

 

Komentarze są wyłączone.