Klinika stomatologiczna Toruń

Certyfikat kwalifikowany Eurocert Toruń
Luty 4, 2021
Kancelaria notarialna Toruń – czynności notarialne
Luty 7, 2021

Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna?

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozkwitu technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest właściwie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele technik, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają wygląd zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie zmiany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w roli przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale także zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. O ile do tej pory, choć implanty są najmocniejszym i zdaniem stomatologów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych łączy się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zespoić się z tkanką kostną, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się założyć od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant zęba całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, gdzie stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia znacznie lepsze rezultaty przy zaledwie jednej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje większość przebarwień, a do tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów u stomatologa jest niezwykle wygodny i nie pożera wiele czasu. Bardzo ważnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez problemu regulować siłę lampy i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również przy użyciu koron protetycznych i licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym lub do osadzenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub nadłamany fragment zęba.

http://www.stomatolog-torun.pl/

Komentarze są wyłączone.