Invisalign – niewidoczny aparat na zęby

Czy automatyczne nawadnianie ogrodów się opłaca?
23 września, 2021
invisalign - aparat ortodontyczny - invisalign niewidoczny aparat

Aparat na zęby Invisalign to innowacyjna technologia korekcji wad zgryzu. Niewidoczne nakładki przywędrowały do Polski Ze Stanów Zjednoczonych i obecnie są w ofercie wielu ortodontów w Toruniu. Niewidoczne nakładki Invisalign to wyjątkowe rozwiązanie dla pacjentów, którzy wolą uniknąć leczenia tradycyjnym aparatem zębowym.

Czym jest właściwie Invisalign?

Ortodoncja Toruń – Aparat zębowy Invisalign koryguje wadę zębów przy użyciu niewidzialnych nakładek, czyli alignerów, które wykonane są ze specjalistycznego materiału termokurczliwego. Przeciwnie do klasycznych aparatów na zęby, Invisalign nie jest mocowany na stałe. Pozwala to na większą wygodę podczas noszenia oraz zapewnia większą elastyczność. Nakładki na zęby Invisalign można wyjąć przed posiłkiem. Istotne jest, aby aparat były noszone na zębach 22 godziny na dzień. Co więcej, sama korekcja nakładkami na zęby Invisalign trwa krócej niż w wypadku tradycyjnych aparatów .

Niewidzialny aparat zębowy – w jaki sposób to działa oraz jak wygląda przebieg całego leczenia?

Aparat na zęby Invisalign leczy wady zębów przez właściwy nacisk na konkretne zęby. Noszony przed właściwą ilość czasu sprawia, że zęby stopniowo zaczynają się przemieszczać. Niewidzialne nakładki zębowe – alignery pacjent wymienia co dwa tygodnie na nowe, których ułożenie różni się od poprzednich. Taki cykliczny postęp noszenia i wymiany trwa tak długo, kiedy wada zgryzu pacjenta zostanie w pełni skorygowana.

Proces leczenia rozpoczyna się od wizyty w gabinecie ortodonty. Ortodonta zbiera wywiad od pacjenta oraz przeprowadza podstawowe badania . Następnie zleca zdjęcia RTG oraz wycisk szczęki. Podczas wizyty konsultacyjnej pacjent dostaje również cyfrową wizualizację uzębienia, który pozwala dostrzec efekt korekcji aparatem zębowym Invisalign leczenie ortodontyczne toruń.

Na podstawie utworzonego modelu cyfrowego lekarz ortodonta wręcza pacjentowi zestaw silikonowych nakładek zębowych, które pacjent nosi zgodnie z zaleceniami ortodonty. Ortodonta wyznacza również czas trwania korekcji zgryzu pacjenta.

Wizyty kontrolne w gabinecie ortodonty odbywają się co 6-8 tygodni, więc są dużo rzadsze niż w wypadku leczenia tradycyjnym aparatem zębowym. Podczas takiej wizyty ortodonta zaobserwuje postępy w korekcji i przydzieli pacjentowi nowe nakładki zębowe.

Jakie są korzyści wynikające z korekcji aparatem zębowym Invisalign?

Leczenie ortodontyczne toruń

Bez wątpienia największą zaletą wyboru Invisalign jest niewidoczność samych nakładek zębowych. Nakładki trzymane na zębach w ciągu dnia są praktycznie w ogóle niewidoczne dla otoczenia. Dodatkowo aparat można zdjąć przed każdym posiłkiem, a także na przykład przed jakimś istotnym wydarzeniem.

Czas korekcji jest znacząco krótszy niż korekcja tradycyjnym aparatem zębowym. Gdy wada uśmiechu jest znikoma, proces korekcji może trwać tylko kilka miesięcy.

Nakładki zębowe Invisalign to również wyjątkowa wygoda i komfort w noszeniu. Nakładki zostały wykonane ze specjalistycznego materiału termokurczliwego, dlatego są pozbawione metalowych elementów. Oznacza to, że ryzyko otarć albo zranień jest minimalne.

Ortodonta Toruń

Poprzez swoją mobilność, nakładki ortodontyczne Invisalign bez wysiłku można utrzymać w czystości. Najlepszym działaniem podczas czyszczenia nakładki jest użycie szczoteczki . Aparat Invisalign należy myć po każdym posiłku. Dodatkowo pacjent nie potrzebuje zmieniać swoich nawyków czyszczenia zębów. Wystarczy jedynie zdjąć nakładkę przez szczotkowaniem zębów.

Noszenie nakładek na zębach nie sprawia, że pacjent ma trudności w trakcie mówienia. Takie problemy mogą pojawić się w pierwszych dniach od rozpoczęcia noszenia.

Jakie wady leczy się przy pomocy nakładek ortodontycznych Invisalign – ortodoncja Toruń?

Korekcja niewidocznymi nakładkami ortodontycznymi Invisalign daje efekty w wypadku zarówno dużych wad zgryzu, jak i tych drobnych wad. Leczenie polecane jest szczególnie polecane osobom zmagającym się z przerwami między zębami, zgryzem krzyżowym, zgryzem głębokim, przodozgryzem albo stłoczeniem zębów.

Przerwy między zębami

Są to małe albo duże przerwy pomiędzy wybranymi zębami. Wada występuje, podczas kiedy szczęka jest za duża w stosunku do zębów.

Zgryz krzyżowy

Zgryz krzyżowy pojawia się, podczas kiedy pacjent zamyka usta, a wybrane zęby dolne nachodzą zęby na górze. Taka wada powoduje, że zęby ocierają się o siebie, co powoduje wyraźne uszkodzenia.

Leczenie ortodontyczne Toruń

Zgryz głęboki

To wada, która objawia się zbyt mocnym pokrywaniem zębów górnych na zęby dolne. Skutkiem są liczne wady, na przykład zużycie się zębów albo ból w szczęce. Gdy wada nie jest poddana korekcji u ortodonty, może dojść do zupełnego starcia zębów na dole oraz ich martwicy.

Przodozgryz

Przodozgryz to wada odwrotna – to pokrywanie zębów górnych na dolne. Cechą, która charakteryzuje tą wadę jest wystawanie zębów dolnych do przodu. Powszechnie jest to problem samej żuchwy, czyli dolnej szczęki, która wystaje za mocno do przodu.

Stłoczenie zębów

Tę wadę charakteryzuje żuchwa, która nie potrafi zmieścić wszystkich zębów. Pacjent, który zmaga z tą wadą, nie ma wystarczającego miejsca w żuchwie na pomieszczenie wszystkich zębów na łuku zębowym.

Komentarze są wyłączone.