Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
Październik 28, 2019
Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon
Styczeń 1, 2020
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest obecnie najnowocześniejszą dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i naprawie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, zwykle z tytanu, imitujący usunięty lub utracony wcześniej korzeń naturalny. Stomatologiczny implant zębowy umożliwia wstawienie nowej korony zębowej w miejsce brakującego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba wstawiana jest na stałe i dobierana kolorem i teksturą do naturalnych zębów, by zmniejszyć widoczność ubytku. Implanty stomatologiczne mogą zastępować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty poprawiają komfort pacjenta przy wysokim standardzie estetycznym. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY?

Jakiekolwiek braki zębowe wskazuje się do bezzwłocznego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko wytworzenia się problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą pochylać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Dodatkowo powiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do utraty kolejnych zębów. Zakłócony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz kłopotów ze snem i mową.

Najczęściej implanty stosuje się w przypadku braku pojedynczych zębów albo ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadająca się żuchwa, długi nos oraz liczne zmarszczki. Warto też zwrócić uwagę na to, że implanty zębów zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przeszkadzają w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest konsultacja u chirurga stomatologa, w trakcie której realizuje się dogłębną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie konieczne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Ważne są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po odbyciu wszystkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam zabieg zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki użyciu znieczulenia miejscowego, zabieg jest bezbolesny. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie stomatolog wstawia implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Rodzaj implantów zawsze ustala lekarz stomatolog, a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najpopularniejsze z nich i najczęściej aplikowane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długofalowy czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów zębowych jest ich estetyka. Zazwyczaj implant nie powinien być widoczny, w niektórych przypadkach dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia tytanowej części implantu.

Alternatywą dla tytanowych implantów są cyrkonowe implanty, nazywane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zęba i są bardziej odporne na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – przykładowo korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Implanty są przede wszystkim wytrzymałym i pewnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w przypadku luźnych protez. Nie ma konieczności szlifowania naturalnych, sąsiednich zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikaniem kości, który następuje po stracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez żadnych ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed umieszczeniem implantu konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań. Lekarz ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan sąsiadujących zębów. Zwykle organizm dobrze przyjmuje implanty, jednak istnieje sporo przeciwwskazań.

Absolutnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów wykluczają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Również dolegliwości jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Każdy implant jest ciałem obcym i ze względu na to, możliwe jest ryzyko odrzucenia. Właściwy zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami przebiegu leczenia są dyskomfort, opuchlizna tkanek i zasinienie. Może pokazać się również ból, na który przepisuje się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy jak najszybciej zgłosić się do stomatologa .

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wstawienie implantów to jeden z najdroższych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 5 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztu trzeba także doliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, śruby gojącej, łącznika protetycznego i korony protetycznej. Ceny koron też są rozmaite i zależne od ich typu. Im solidniejsze i estetyczniejsze tym cena rośnie. Może to być wydatek rzędu od 500 do 1 200 złotych.

Po przeliczeniu nakład pełnej procedury sięga od 4 do 10 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.