Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implantologia stomatologiczna
29 października, 2019
Klimatyzacja Toruń - montaż i serwis Toruń i okolice
Montaż klimatyzatorów
1 lutego, 2021

Zdrowe i piękne włosy to nie tylko sukces regularnej pielęgnacji, ale też kontakt z odpowiednim fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się oraz odpowiadać na wymagania swoich klientów i ich włosów. Z tego powodu dobry wybór salonu fryzjerskiego jest taki ważny. Troska o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia to nie jedyne czynniki, które muszą być wzięte pod uwagę. Między innymi istotny jest też wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni specjalista nie ogranicza się jedynie do marzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym rodzaju, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Sygnałem wskazującym fachowość fryzjera są też certyfikaty, które często można zobaczyć na witrynach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer wciąż się udoskonala – bierze udział w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia najbardziej interesują wszystkich klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera certyfikatami zazwyczaj powinien mieć również umiejętności. Bywa też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są sławni z ostrych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni wyczarują wyszukane upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego umiejętności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, by spędzić go w przyjemnej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego typu rozmów trzeba się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer dużo narzeka na swoich klientów albo na szefa, ponieważ to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Co więcej dobrze też sprawdzić, jak wiele czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy przyjmują jak najwięcej ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu poświęcają im zbyt niewiele uwagi. Bywa też tak, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego potrzebują.

Istotna jest też komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien zaproponować obniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego względu jego wygląd jest niezwykle ważny. W tym zakresie kluczową rolę ma higiena salonu. W swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do obsługi każdego z klientów. Z tej przyczyny w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, by narzędzia były zdezynfekowane i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jakim stopniu fryzjer troszczy się o porządek salonu. Jeśli na podłodze leżą nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda lub szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem następnego  klienta.

Należy także ocenić sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do wejścia i poznania usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ponure, smutne salony raczej nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam wykorzystywane. Ostrość nożyczek, maszynek lub brzytw wpływa na efekty pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet największe umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt będzie zawodny.

Dobrze jest także spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. Dzięki temu są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.