Depilacja w gabinecie kosmetycznym – gabinet kosmetyczny Bydgoszcz

Ortodonta Toruń
1 lutego, 2021
Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią ?
2 lutego, 2021
Depilacja woskiem gabinet kosmetyczny bydgoszcz

Depilacja woskiem gabinet kosmetyczny bydgoszcz

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na długi czas. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal niesłabnącym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od dawna wykorzystywana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości części ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Mimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A efekty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na część ciała, z jakiej mają być usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być tylko trochę podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się sprawnym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale także wąsik, ramiona, ręce albo pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem warto się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się balsamami i kremami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków podczas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane efekty.

Przed zabiegiem woskową należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby w czasie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskowej?

Po zabiegu przede wszystkim ważne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura także może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskowej. Dlatego na parę dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są wraz z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest także bezpieczna.

 

https://depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl/

Komentarze są wyłączone.