Prawnik Toruń – sprawy karne
Luty 8, 2021
Dekoracje ślubne Toruń
Luty 9, 2021

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki nieustannie udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

http://depilacja-laserowa.torun.pl

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odznacza to, że likwidują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji również może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

Komentarze są wyłączone.